01

Skuteczne Kosmetyki z Jadem Pszczelim

Unikatowe kosmetyki z jadem pszczelim

Apigen Royal to unikatowe kosmetyki z jadem pszczelim. Marka zadebiutowała na rynku w 2018 roku podczas Międzynarodowych Targów Fryzjerskich i Kosmetycznych Beauty Days w Nadarzynie. Premiera była zwieńczeniem długich badań biotechnologicznych i chemicznych, a zarazem – początkiem dalszych poszukiwań. W Apigen Royal nieustannie rozwijamy się dzięki metodom naukowym i konsultacjom z fachowcami z branży beauty i najlepszymi polskimi pszczelarzami. Każdy produkt powstaje miesiącami, tak, by ostateczny efekt była najlepszy nie tylko dla skóry, ale też dla środowiska.

Wykorzystywanie jadu pszczelego do produkcji kosmetyków sprawia, że nasze działania rozgrywają się w wyjątkowej przestrzeni – na przecięciu natury i nowoczesności, jak przystało na markę stworzoną przez zakochanych w przyrodzie absolwentów biotechnologii.

Ludzie od dawna sięgają po owoce pracy pszczół. Wszyscy znają dobroczynne działania miodu, pyłku i mleczka czy zapach woskowych świec, a w procesie tworzenia Apigen Royal zainteresowaliśmy się też mniej popularnymi darami pożytecznych owadów: propolisem, a przede wszystkim – jadem, tym wytworem pszczół, który budzi zapewne najmniej pozytywnych skojarzeń. Jednak to, co zazwyczaj powoduje jedynie obrzęk, swędzenie czy ból, zawiera w sobie wyjątkową substancję czynną: melitynę. Ten składnik ma szeroki wachlarz właściwości, w niezwykły sposób oddziałuje na ludzki organizm. Z badań przeprowadzonych przez Washington University School of Medicine w St. Louis wynika, że apitoksyna może zwalczać wirusa HIV, a australijscy i brytyjscy naukowcy odkryli, że potrafi niszczyć też komórki rakowe. Niestety, badania te ciągle pozostają w fazie testów laboratoryjnych. Natomiast działanie jadu pszczelego na stawy i skórę zostało już szczegółowo przebadane i udokumentowane. Dzięki temu preparaty z jadem pszczelim można wykorzystywać w praktyce kosmetycznej, zarówno w salonach, jak i w codziennej, domowej pielęgnacji.

Jad pszczeli zastosowany w kosmetykach pozwala utrzymywać równomierny koloryt skóry. Jego działanie zwiększa przepływ krwi, przez co skóra regeneruje się i zwiększa swój poziom nawilżenia. Działanie apitoksyny pobudza też organizm do produkcji kolagenu i elastyny. Reakcja ta jest sprowokowana celowym, delikatnym podrażnieniem skóry. Kolagen i elastyna pełnią funkcje naprawcze w organizmie. Kolagen wzmacnia tkanki, dzięki czemu ciało może zwalczyć blizny, uszkodzenia czy ślady po trądziku. Elastyna natomiast zwiększa sprężystość skóry i pomaga utrzymać jej właściwe napięcie. Dzięki jej zwiększonej produkcji możliwe jest wygładzenie drobnych zmarszczek. Ponadto, dzięki wydzielaniu botuliny zmniejsza się napięcie mięśniowe, co zapobiega mechanicznemu starzeniu się skóry. W efekcie kosmetyki z jadem pszczelim kompleksowo odmładzają skórę, działając niemal jak naturalny botoks.

W Apigen Royal dbamy o właściwe stężenia substancji czynnych. Każda receptura wykorzystywana w produktach z linii kosmetyków z jadem pszczelim powstaje miesiącami, jest efektem prac laboratoryjnych i bieżących konsultacji z renomowanymi gabinetami kosmetycznymi. Każdemu z produktów poświęcamy szczególną uwagę, formuły są przemyślane i celowe. Dzięki temu poszczególne, wyselekcjonowane składniki mogą przynosić odpowiednie efekty. Działanie owoców pracy pszczoły można odczuć na własnej skórze, a kosmetyki nadają się nawet do pielęgnacji cery trądzikowej czy osób chorujących na AZS. Jad pszczeli uczula jedynie bardzo niewielki odsetek populacji (około 2%), a działanie kosmetyków poddajemy szczegółowym badaniom. Troszczymy się nie tylko o skuteczność, ale też o bezpieczeństwo.

Dzięki współpracy z pszczelarzami udało nam się opracować innowacyjną metodę pozyskiwania jadu, podczas stosowania której nie ginie ani jedna pszczoła. W naturze pszczoły wydzielają jad przy żądleniu. Jako że żądło wyposażone jest w drobne haczyki, zaczepia się o żądle tkanki, przez co owad nie ma możliwości bezproblemowego wyswobodzenia się. Współczesne metody ekstrakcji jadu pozwalają na uzyskanie jadu bez wysuwania przez pszczoły żądeł. W ulach umieszcza się specjalną siatkę, przez którą przepuszcza się prąd o starannie obliczonym napięciu. Podrażnione w ten sposób pszczoły opróżniają zbiornik jadowy, jad spływa zaś po szklanej płycie. Po zebraniu z niej zostaje dokładnie oczyszczony i możliwe jest przechowywanie go w postaci białego proszku, używanego następnie do produkcji kosmetyków. Używanie tej metody umożliwia korzystanie z wyjątkowych zalet apitoksyny bez krzywdzenia naszych skrzydlatych dobrodziejek. A te przecież są pożyteczne nie tylko dla korzystającego z najnowszych technologii człowieka, ale dla całego ekosystemu.

Prace nad kosmetykami Apigen Royal nie kończą się na analizie i wykorzystywaniu poznanych i udokumentowanych własności jadu pszczelego. Sami przeprowadzamy badania nad skutecznością i testujemy działanie naszych receptur. Nasza siedziba jest zlokalizowana w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Mamy dostęp do bogatej infrastruktury badawczo-rozwojowej. Nasze zaplecze naukowe jest więc na najwyższym poziomie i w pełni je wykorzystujemy, sprawdzając, jakie efekty mogą przynieść w praktyce działania apitoksyn.

Badania

Badanie działania przeciwbakteryjnego serum Apigen Royal

Działanie serum Apigen Royal: Na gronkowca złocistego (Staphylococcus aureus)

W celu przebadania skuteczności serum w zwalczaniu bakterii gronkowca złocistego przeprowadzono test mikrobiologiczny na szalkach Petriego. Próbą odniesienia była popularna maść antybiotykowa. Na szalki naniesiono jednakowe dawki obydwu testowanych substancji. 

Test potwierdził wysoką aktywność przeciwbakteryjną serum Apigen Royal wobec gronkowca złocistego, jednego z najpopularniejszych szczepów bakterii, którego nosicielami jest aż do 50% populacji.

Działanie serum Apigen Royal: Na gronkowca złocistego (Staphylococcus aureus)

Na bakterie powodujące stany zapalne przy problemach z trądzikiem (Cutibacterium acnes)

Badając zwalczanie przez serum bakterii Cutibacterium acnes, przyjrzano się im pod mikroskopem fluorescencyjnym. W teście mikrobiologicznym jako próby kontrolnej dla 0,4 ml serum użyto 0,4 ml soli fizjologicznej. Obserwacje przeprowadzono po 20 sekundach inkubacji. Badanie potwierdziło wysoką aktywność przeciwbakteryjną wobec bakterii powodujących stany zapalne w problemach z trądzikiem.

Poniższe zdjęcia wykonano przy użyciu mikroskopu fluorescencyjnego oraz dwóch specjalnych barwników BacLight – zielone punkty oznaczające żywe bakterie – oraz RedoxSensor™ wybarwiający komórki martwe i uszkodzone.

bakterie_I_tradzik
bakterie_I_tradzik

Badanie dermatologiczne działania przeciwzmarszczkowego jadu pszczelego

W celu zmierzenia działania przeciwzmarszczkowego apitoksyny testom poddano dwie formulacje, których jedyną substancją czynną jest jad pszczeli. Serum i peeling Apigen Royal zawierają go dwukrotnie więcej niż neutralne formulacje wykorzystane w badaniu.

Badanie przeprowadzone zostało w klinice dermatologicznej. Każdą z formulacji testowano na grupie 15 pacjentów. Za pomocą kamery dermatologicznej Miravex Antera mierzono ogólny rozmiar zmarszczek (przez producenta urządzenia określany „overall size”).

zmarszczki i serum apigenroyal

Redukcja zmarszczek po czterech tygodniach stosowania formulacji wyniosła średnio 7,5%. Najniższy osiągnięty wynik redukcji to 4%, najwyższy zaś 20%.

Badanie dermatologiczne podrażnienia lub alergii spowodowanych przez jad pszczeli.  Konieczne było sprawdzenie, czy jad pszczeli może wywoływać reakcje uczuleniowej i powodować podrażnienia. Obowiązkowe testy przeprowadzono na panelu 25-osobowym dla serum i peelingu Apigen Royal. Co więcej, w celu przeprowadzenia badania działania przeciwzmarszczkowego jadu pszczelego, wykorzystane w powyższym teście formulacje przebadano na panelu 30-osobowym. Badania odbywały się w dwóch innych jednostkach i pod opieką różnych lekarzy. Łącznie testy przeprowadzono na 55 ochotnikach. U żadnego z nich nie zaobserwowano reakcji alergicznej na jad pszczeli.

tabela_do_art

Badanie wpływu jadu pszczelego na powstawanie przebarwień

Badanie wpływu jadu pszczelego na powstawanie przebarwień 

Tyrozynaza jest enzymem, którego wysoka aktywność związana jest z powstawaniem przebarwień w skórze. Zbadaliśmy, jak na jej działanie wpływają nasze produkty z jadem pszczelim: serum i peeling.

W eksperymencie zmierzyliśmy hamujące działanie kosmetyków przez porównanie ich z trzema próbami kontrolnymi. W próbie negatywnej tyrozynaza działała bez żadnych dodatkowych czynników hamujących. Wyznacza ona zero i nie jest uwzględniona na wykresie. Dwie próby pozytywne zestawiają działanie tyrozynazy z roztworami czystych składników, arbutyny i kwasu kojowego.

hamowanie_tyrozynazy

Wyniki wskazują, że obydwa testowane produkty Apigen Royal mają działanie hamujące aktywność tyrozynazy. Oznacza to, że mogą zapobiegać powstawaniu przebarwień na skórze i dbać o jej równomierny koloryt. Potwierdza to obserwacje poczynione przez używające kosmetyków z jadem pszczelim gabinety i salony kosmetyczne.

Badanie działania antyoksydacyjnego produktów Apigen Royal

Wszystkie produkty Apigen Royal przetestowaliśmy pod kątem ich możliwości hamowania oksydacji. Działanie peelingu i serum z jadem pszczelim, kremu regenerująco-nawilżającego z peptydami mleczka pszczelego, maski regenerującej oraz propolisowej piany micelarnej zestawiliśmy z dwiema próbami kontrolnymi. W jednej nie zastosowano przeciwutleniaczy, w drugiej użyto roztworu witaminy C. Zbadanie właściwości produktów umożliwiło użycie syntetycznego rodnika DPPH, który został poddany ich działaniu.

Test służy określeniu ogólnych właściwości antyoksydacyjnych badanych próbek.

Warto zaznaczyć, że, ze względu na specyfikę użytej w badaniu metody, maska regenerująca musiała zostać kilkukrotnie rozcieńczona. Oznacza to, że stężenie substancji czynnych w badanej próbce było znacznie niższe, niż w samym kosmetyku, więc jego działanie antyoksydacyjne może być znacząco silniejsze, niż wynika z wykresu.

inhibicja_oksydacji

Badanie potwierdziło, że kosmetyki Apigen Royal wykazują własności hamujące utlenianie.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wózek sklepowy
Brak produktów w koszyku!
Kontynuuj zakupy
0
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

nawet -50%

Get Inked

wciąż się zastanawiasz?

Zapisz się do naszego Newslettera i

odbierz 50% rabatu

na zakup

Testera Serum z Jadem Pszczelim

Oraz bądź na bieżąco z premierami nowych kosmetyków, promocjami, rabatami i wszelkimi nowościami ze świata Apigenroyal

Get Inked

dziękujemy że jesteś z nami

Teraz zaloguj się do swojej skrzynki mailowej i

odbierz 50% rabatu

na zakup

Testera Serum z Jadem Pszczelim