skuteczne kosmetyki z jadem pszczelim

Skuteczne kosmetyki z jadem pszczelim – opinie i badania

Apigen Royal to unikatowe kosmetyki z jadem pszczelim do stosowania na skórę twarzy. Marka zadebiutowała na rynku w 2018 roku podczas Międzynarodowych Targów Fryzjerskich i Kosmetycznych Beauty Days w Nadarzynie. Premiera była efektem długich badań biotechnologicznych i chemicznych, a zarazem – początkiem dalszych poszukiwań. W Apigen Royal nieustannie rozwijamy się dzięki metodom naukowym i konsultacjom z fachowcami z branży beauty oraz najlepszymi polskimi pszczelarzami. Każdy produkt powstaje miesiącami tak, by ostateczna jego formuła była najlepsza nie tylko dla skóry, ale też dla środowiska.

Wykorzystywanie jadu pszczelego do produkcji kosmetyków sprawia, że nasze działania rozgrywają się w wyjątkowej przestrzeni – na pograniczu natury i nowoczesności. Markę Apigen Royal tworzą absolwenci biotechnologii, co umożliwiło opracowanie linii produktów do twarzy o udokumentowanej skuteczności. Sprawdź potwierdzoną skuteczność kosmetyków z jadem pszczelim! Poniżej prezentujemy opinie klientów i badania.

Co wpływa na skuteczność kosmetyków z jadem pszczelim?

Ludzie od dawna sięgają po owoce pracy pszczół. Wszyscy znają dobroczynne działanie miodu, pyłku i mleczka czy zapach woskowych świec. W procesie tworzenia Apigen Royal zainteresowaliśmy się jednak mniej popularnymi darami tych pożytecznych owadów: propolisem, a przede wszystkim – jadem. Bez wątpienia budzi on najmniej pozytywnych skojarzeń. Należy Jednak podkreślić, że jad, który zazwyczaj powoduje jedynie obrzęk, swędzenie czy ból, zawiera w sobie wyjątkową substancję czynną: melitynę. Ten składnik ma wiele właściwości dobroczynnych, w niezwykły sposób oddziałujących na ludzki organizm.

Z badań przeprowadzonych przez Washington University School of Medicine w St. Louis wynika, że apitoksyna może zwalczać wirusa HIV, a australijscy i brytyjscy naukowcy odkryli, że potrafi niszczyć też komórki rakowe. Pozostają one jednak w fazie testów laboratoryjnych. Natomiast pozytywne działanie jadu pszczelego na stawy oraz skórę zostało już szczegółowo przebadane i udokumentowane. Dzięki temu kosmetyki z jadem pszczelim można wykorzystywać w praktyce kosmetycznej zarówno w salonach, jak i w codziennej, domowej pielęgnacji.

Działanie apitoksyny

Apitoksyna (alternatywna nazwa dla jadu pszczelego) pozwala na utrzymanie równomiernego kolorytu skóry. Jej działanie zwiększa przepływ krwi, przez co skóra regeneruje się i zwiększa swój poziom nawilżenia. Działanie apitoksyny pobudza też organizm do produkcji kolagenu i elastyny. Reakcja ta jest sprowokowana celowym, delikatnym podrażnieniem skóry.

Kolagen i elastyna pełnią funkcje naprawcze w organizmie. Kolagen wzmacnia tkanki, dzięki czemu ciało może zwalczyć blizny, uszkodzenia czy ślady po trądziku. Elastyna natomiast zwiększa sprężystość skóry i pomaga utrzymać jej właściwe napięcie. Dzięki jej zwiększonej produkcji możliwe jest wygładzenie drobnych zmarszczek. Ponadto dzięki wydzielaniu botuliny zmniejsza się napięcie mięśniowe, co zapobiega mechanicznemu starzeniu się skóry. W efekcie kosmetyki z jadem pszczelim odmładzają kompleksowo skórę, działając niemal jak naturalny botoks.

Sprawdź również artykuły o zastosowaniu produktów Apigen Royal:

 

skuteczne kosmetyki z jadem pszczelim

Kosmetyki z jadem pszczelim Apigen Royal

W Apigen Royal dbamy o właściwe stężenia substancji czynnych. Każda receptura wykorzystywana w naszych produktach powstaje miesiącami, jest efektem prac laboratoryjnych i bieżących konsultacji z renomowanymi gabinetami kosmetycznymi. Oczywiście nie inaczej jest z kosmetykami z jadem pszczelim. Każdemu z produktów poświęcamy szczególną uwagę, formuły są przemyślane i celowe. Dzięki temu poszczególne, wyselekcjonowane składniki mogą przynosić odpowiednie efekty. Kosmetyki z jadem pszczelim od Apigen Royal nadają się nawet do pielęgnacji cery trądzikowej czy osób chorujących na AZS.

Jad pszczeli uczula jedynie bardzo niewielki odsetek populacji (około 2%), a działanie kosmetyków poddajemy szczegółowym badaniom. Troszczymy się nie tylko o skuteczność, ale też o bezpieczeństwo. Dzięki współpracy z pszczelarzami udało nam się opracować innowacyjną metodę pozyskiwania jadu, podczas której nie ginie ani jedna pszczoła. Produkcja naszych kosmetyków odbywa się więc w zgodzie z naturą.

Jak pozyskujemy jad pszczeli?

Zwróćmy uwagę, że pszczoły wydzielają jad przy żądleniu. Żądło wyposażone jest w drobne haczyki, co powoduje, że owad zaczepia się o tkanki i nie ma możliwości bezproblemowego wyswobodzenia się. Współczesne metody ekstrakcji jadu pozwalają na uzyskanie jadu bez wysuwania przez pszczoły żądeł. W ulach umieszcza się specjalną siatkę, przez którą zostaje przepuszczony prąd o starannie obliczonym napięciu.

Podrażnione w ten sposób pszczoły opróżniają zbiornik jadowy, jad spływa zaś po szklanej płycie. Po zebraniu zostaje dokładnie oczyszczony i możliwe jest przechowywanie go w postaci białego proszku używanego następnie do produkcji kosmetyków. Zastosowanie tej metody umożliwia korzystanie z wyjątkowych zalet apitoksyny przy zachowaniu standardów bezpieczeństwa dla zwierząt. Warto zwrócić uwagę, że jest to szczególnie ważne ze względu na to, że pszczoły są pożyteczne nie tylko dla korzystającego z najnowszych technologii człowieka, ale również całego ekosystemu.

Prace nad kosmetykami Apigen Royal nie kończą się na analizie oraz zastosowaniu poznanych, udokumentowanych właściwości jadu pszczelego. Sami przeprowadzamy badania nad skutecznością i testujemy działanie naszych receptur. Nasza siedziba jest zlokalizowana w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Dzięki temu mamy dostęp do bogatej infrastruktury badawczo-rozwojowej.

Badania nad kosmetykami z jadem pszczelim

W dzisiejszym świecie kosmetologii poszukiwanie składników aktywnych, które nie tylko przynoszą skuteczne rezultaty, ale także są bezpieczne dla skóry, stało się prawdziwym wyzwaniem. Dlatego każdy produkt Apigen Royal został przebadany pod kątem skuteczności oraz reakcji w kontakcie ze skórą. W efekcie wprowadzamy innowacyjne kosmetyki z jadem pszczelim, które nie tylko rewolucjonizują pielęgnację twarzy, ale także otwierają nowe możliwości w dziedzinie kosmetologii.

W dalszej części tego artykułu przyjrzymy się bliżej przeprowadzonym badaniom nad działaniem przeciwbakteryjnym, przeciwzmarszczkowym oraz antyoksydacyjnym serum i peelingu Apigen Royal. Odkryjmy razem, jak te innowacyjne produkty mogą przynieść rewolucję w Twojej codziennej pielęgnacji skóry, zapewniając jej nie tylko piękno, ale także zdrowie.

Badanie działania przeciwbakteryjnego serum Apigen Royal

Działanie serum Apigen Royal: Na gronkowca złocistego (Staphylococcus aureus)

W celu przebadania skuteczności serum w zwalczaniu bakterii gronkowca złocistego przeprowadzono test mikrobiologiczny na szalkach Petriego. Próbą odniesienia była popularna maść antybiotykowa. Na szalki naniesiono jednakowe dawki obydwu testowanych substancji.

Test potwierdził wysoką aktywność przeciwbakteryjną serum Apigen Royal wobec gronkowca złocistego – jednego z najpopularniejszych szczepów bakterii, którego nosicielami jest aż do 50% populacji.

Działanie serum Apigen Royal: Na gronkowca złocistego (Staphylococcus aureus)

Szalka z gronkowcem złocistym. Zastosowane substancje: górna połowa – serum Apigen Royal; dolna połowa – dostępna bez recepty maść z 3 antybiotykami. Strefy przejaśnienia oznaczają brak obecności bakterii z uwagi na właściwości przeciwbakteryjne użytych substancji.

Na bakterie powodujące stany zapalne przy problemach z trądzikiem (Cutibacterium acnes)

Badając serum pod kątem zwalczania bakterii Cutibacterium acnes, przyjrzeliśmy się im pod mikroskopem fluorescencyjnym. W teście mikrobiologicznym jako próby kontrolnej dla 0,4 ml serum użyto 0,4 ml soli fizjologicznej. Obserwacje przeprowadzono po 20 sekundach inkubacji. Badanie potwierdziło wysoką aktywność przeciwbakteryjną wobec bakterii powodujących stany zapalne w problemach z trądzikiem.

Poniższe zdjęcia wykonano przy użyciu mikroskopu fluorescencyjnego oraz dwóch specjalnych barwników BacLight – zielone punkty oznaczające żywe bakterie – oraz RedoxSensor™ wybarwiający komórki martwe i uszkodzone.

bakterie_I_tradzik

Roztwór soli fizjologicznej ze świeżo namnożonymi bakteriami Cutibacterium Acnes po 5 minutowej inkubacji bez żadnych substancji przeciwbakteryjnych.

bakterie_I_tradzik

Roztwór soli fizjologicznej ze świeżo namnożonymi bakteriami Cutibacterium Acnes po 5 minutowej inkubacji w obecności 50 μl serum do twarzy Apigen Royal.

Badanie dermatologiczne działania przeciwzmarszczkowego jadu pszczelego

W celu zmierzenia działania przeciwzmarszczkowego apitoksyny testom poddano dwie formulacje, których jedyną substancją czynną jest jad pszczeli. Serum i peeling Apigen Royal zawierają go dwukrotnie więcej niż neutralne formulacje wykorzystane w badaniu.

Badanie przeprowadzone zostało w klinice dermatologicznej. Każdą z formulacji testowano na grupie 15 pacjentów. Za pomocą kamery dermatologicznej Miravex Antera mierzono ogólny rozmiar zmarszczek (przez producenta urządzenia określany „overall size”).

zmarszczki i serum apigenroyal

Zdjęcia z kamery dermatologicznej Miravex Antera 3D przed i po 4 tygodniach stosowania kremu z 0,05% jadu pszczelego

Redukcja zmarszczek po czterech tygodniach stosowania formulacji wyniosła średnio 7,5%. Najniższy osiągnięty wynik redukcji to 4%, najwyższy zaś 20%.

Badanie dermatologiczne podrażnienia lub alergii spowodowanych przez jad pszczeli.  Konieczne było sprawdzenie, czy jad pszczeli może wywoływać reakcje uczuleniowe i powodować podrażnienia. Obowiązkowe testy przeprowadzono na panelu 25-osobowym dla serum oraz peelingu Apigen Royal.

Co więcej, w celu zweryfikowania działania przeciwzmarszczkowego jadu pszczelego zostały wykonane badania na panelu 30-osobowym przy zachowaniu formulacji wykorzystanej w powyższym teście. Badania odbywały się w dwóch innych jednostkach i pod opieką różnych lekarzy. Łącznie testy przeprowadzono na 55 ochotnikach. U żadnego z nich nie zaobserwowano reakcji alergicznej na jad pszczeli.

tabela_do_art

Wyk. 1. poziom redukcji zmarszczek po 4 tygodniach stosowania kremu z 0,05% jadu pszczelego.

Badanie wpływu jadu pszczelego na powstawanie przebarwień

Badanie wpływu jadu pszczelego na powstawanie przebarwień 

Tyrozynaza jest enzymem, którego wysoka aktywność związana jest z powstawaniem przebarwień w skórze. Zbadaliśmy, jak na jej działanie wpływają nasze kosmetyki z jadem pszczelim: serum i peeling.

W eksperymencie zmierzyliśmy hamujące działanie kosmetyków przez porównanie ich z trzema próbami kontrolnymi. W próbie negatywnej tyrozynaza działała bez żadnych dodatkowych czynników hamujących. Wyznacza ona zero i nie jest uwzględniona na wykresie. Dwie próby pozytywne zestawiają działanie tyrozynazy z roztworami czystych składników, arbutyny i kwasu kojowego.

hamowanie_tyrozynazy

Wyk. 2. Skuteczność hamowania powstawania przebarwień kosmetyków Apigen Royal w porównaniu do silnych substancji aktywnych o takim działaniu, tj. kwasu kojowego i arbutyny.

Wyniki wskazują, że oba testowane produkty Apigen Royal mają działanie hamujące aktywność tyrozynazy. Oznacza to, że mogą zapobiegać powstawaniu przebarwień na skórze i pomagać w zachowaniu równomiernego kolorytu. Potwierdza to obserwacje poczynione przez salony kosmetyczne oraz gabinety wprowadzające kosmetyki z jadem pszczelim.

Badanie działania antyoksydacyjnego produktów Apigen Royal

Wszystkie produkty Apigen Royal przetestowaliśmy pod kątem ich możliwości hamowania oksydacji. Działanie peelingu i serum z jadem pszczelim, kremu regenerująco-nawilżającego z peptydami mleczka pszczelego, maski regenerującej oraz propolisowej piany micelarnej zestawiliśmy z dwiema próbami kontrolnymi. W jednej z nich nie zostały zastosowane przeciwutleniacze, w drugiej użyto z kolei roztworu witaminy C. Zbadanie właściwości produktów umożliwiło wprowadzenie syntetycznego rodnika DPPH, który został poddany ich działaniu.

Test służy określeniu ogólnych właściwości antyoksydacyjnych badanych próbek.

Warto zaznaczyć, że maska regenerująca musiała zostać kilkukrotnie rozcieńczona ze względu na specyfikę zastosowanej w badaniu metody. Oznacza to, że stężenie substancji czynnych w badanej próbce było znacznie niższe niż w samym kosmetyku, więc jego działanie antyoksydacyjne może być znacząco silniejsze, niż wynika z wykresu.

inhibicja_oksydacji

Wyk. 3. Właściwości antyoksydacyjne kosmetyków Apigen Royal.

Badanie potwierdziło, że kosmetyki Apigen Royal wykazują własności hamujące utlenianie.

Kosmetyki z jadem pszczelim – opinie klientek

Przed zakupem kosmetyków z jadem pszczelim warto zapoznać się z opiniami klientów. Nie ma nic bardziej przekonującego niż autentyczny głos użytkowniczek, które doświadczyły na własnej skórze korzyści płynących z kosmetyków z jadem pszczelim. Opinie klientek podkreślają skuteczność produktów Apigen Royal między innymi w obszarze usuwania drobnych zmarszczek, co sprawia, że skóra wygląda młodziej i jest pełna blasku.

Warto również zwrócić uwagę na skuteczność w kwestii redukcji przebarwień dzięki stosowaniu kosmetyków z jadem pszczelim. Opinie klientek podkreślają, że produkty pozwalają na osiągnięcie zdrowego i promiennego wyglądu skóry. Ponadto jad pszczeli przyspiesza proces gojenia się skóry, wspomagając redukcję blizn i zaczerwienień. Dlatego też niezależnie od potrzeb Twojej skóry, warto zaufać kosmetykom z jadem pszczelim.

Poniższe opinie potwierdzają, że produkty Apigen Royal pomagają w pielęgnacji cery na co dzień.

Karolina
Czytaj więcej
Serum stosuje od 3 tygodni. Moja skóra jest dobrze nawilżona i bardziej napięta. Kosmetyk ma ładny zapach i dobrze się wchłania. Do tego zauważalnie wyrównuje kolor skóry.

ZALETY:
– bardzo wydajny
– działanie: wygładza, nawilża, wyrównuje kolor
– zapach
– nie zapycha
– dobry skład

WADY:
– brak
Renata
Czytaj więcej
Używam serum od 3 miesięcy, jest doskonałe również dla skóry 60+

ZALETY:
– bardzo dobrze nawilża skórę
– rozjaśnia przebarwienia
– usuwa drobne zmarszczki
– bardzo dobrze się wchłania, nie zostawia filmu na skórze
– delikatnie, ale trwale napina skórę
– jest bardzo wydajny 1 op wystarczy na miesiąc

WADY:
– brak
Krysia
Czytaj więcej
Ten krem jest wspaniały. Moja skóra dostała jakby drugą młodość. Sprawdzam też od tygodnia połączenie z serum i zapowiada się bardzo dobrze!
Magda
Czytaj więcej
Serum daje wyraźnie widoczne efekty. Skóra po jego wydawaniu jest miękka, nawilżona i zregenerowana a przy tym pięknie napięta. Dodatkowym atutem jest zapach i konsystencja, która bez problemu łączy się z kremem czy makijażem.
Poprzedni
Następny
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk0
Brak produktów w koszyku!
Kontynuuj zakupy
0
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

nawet -50%

Get Inked

dziękujemy że jesteś z nami

Teraz zaloguj się do swojej skrzynki mailowej i

odbierz 50% rabatu

na zakup

Testera Serum z Jadem Pszczelim