stosowanie jadu pszczelego na trądzik

Wszystko wskazuje na to, że Twoja cera jest

TŁUSTA

Cera tłusta ma powiększone pory i zwykle wytwarza więcej sebum, niż jest to konieczne. Odpowiedzialne za to są predyspozycje genetyczne, stres i fluktuacje hormonalne. Niestety, tłusta cera sprzyja powstawaniu niedoskonałości, takich jak wągry i pryszcze. Możesz przywrócić naturalną równowagę skóry dzięki specjalnym, antybakteryjnym środkom oczyszczającym i pielęgnacyjnym.

 Cera tłusta – wygląd:

• Powiększone pory

• Jest przetłuszczona i może błyszczeć

• Wykazuje tendencję do powstawania niedoskonałości

Jeden rzut oka i błyskawicznie rozpoznajemy cerę tłustą. Błyszcząca się z daleka strefa T to jej znak rozpoznawczy. Do tego dochodzą widoczne zaskórniki, stany zapalne, trądzik. Co jest przyczyną nadmiernego wydzielania sebum? Problem tkwi we wzmożonej pracy gruczołów łojowych i wbrew pozorom nie dotyczy on wyłącznie nastolatek – właścicielkami cery tłustej mogą być również kobiety dojrzałe. Nadmiernemu wydzielaniu sebum sprzyja nieodpowiednia pielęgnacja, palenie papierosów, zaburzenia przemiany materii, choroby układu trawiennego, przewlekły stres, czy predyspozycje genetyczne.

Jakie są zalety posiadania cery tłustej? Okazuje się, że taka skóra jest zdecydowanie bardziej odporna na mróz niż skóra sucha czy naczynkowa – w jej przypadku nie musimy tak rygorystycznie stosować kremów natłuszczających w zimne dni, bo naturalna warstwa sebum sama w sobie stanowi dobry izolator. Do tego cera tłusta wolniej się starzeje. Pierwsze zmarszczki w przypadku cery tłustej pojawiają się znacznie później niż u kobiet posiadających cerę suchą czy mieszaną. Czytaj dalej…

Do pielęgnacji cery tłustej, wśród naszych kosmetyków najlepsze będą: