About us

Ponad 5 lat badań

Biotechnologia w służbie Twojej skóry!

Specjalizujemy się w znajdowaniu innowacyjnych rozwiązań kosmetycznych, korzystając z najlepszych darów natury

Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz”

Albert Einstein

nasza misja

Dla Apigen Royal najważniejsze jest to, abyście Wy czuli się dobrze i swobodnie, w waszej skórze. Bez potrzeby ukrywania się pod makijażem

Kim Jesteśmy?

Biotechnologami

Obaj ukończyliśmy Biotechnologię na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. 

Od samego początku intrygowało nas, w jaki sposób można wykorzystać wszystko to, co daje nam natura, żeby odkrywać nowe i niepoznane.

Właśnie dlatego po zakończeniu studiów, zrezygnowaliśmy z możliwości kontynuowania kariery naukowej, aby odkrywać i tworzyć więcej, niż pozwalałyby na to mury uczelni. 

Jesteśmy entuzjastami rozwiązań pochodzących z otaczającego nas świata, dzięki czemu każdego dnia z pasją poszukujemy nowych rozwiązań w dziedzinie kosmetologii, korzystając z bezkresnych darów otaczającego nas świata.

Leszek Broniarek – Biotechnolog, dyplomowany project manager i gitarzysta klasyczny. Brał udział w wielu projektach badawczo-rozwojowych w tym grantach Narodowego Centrum Nauki oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

Mateusz Hoppe – Biotechnolog z wykształcenia i chemik z pasji. Laureat międzynarodowych konkursów takich jak HelloTomorrow, czy European Business Angel Association Forum. 

mateusz hoppe i leszek
tło apigen royal

dlaczego to robimy?

z miłości do zdrowej skóry

Konstrukcyjnie skóra jest dziełem sztuki, gniazdem naczyń włosowatych, gruczołów i nerwów. Reguluje temperaturę i chroni. To łącznik naszych zmysłów ze światem zewnętrznym, bariera, na której kończy się nasza indywidualność, nasze ja. A skoro jest tak ważna, to trzeba o nią dbać, najlepiej jak się da.

Skąd pomysł na jad pszczeli?

bo pszczoły są fantastyczne

Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu na kierunku Biotechnologia, nie mieliśmy już najmniejszych wątpliwości, że uważniejsze przyglądanie się przyrodzie i czerpanie z jej wspaniałych i wyjątkowych darów pochłonie nas bez reszty. Pierwsze kroki w naszej karierze zawodowej skierowaliśmy w stronę małych, niepozornych a jednoczenie tak bezwzględnie związanych z funkcjonowaniem całego gatunku ludzkiego i całej równowagi w naturze, stworzeniom…. Tak, tak, zapewne już się domyślasz, że choodzi o pszczoły! Rola jaka odgrywają one w Naszym ekosystemie jest nie do przecenienia. Ilość produktów, które dostarczają nam pszczoły, od stuleci napędza naukowców z różnych dziedzin do jeszcze uważniejszego badania ich właściwości. My również, daliśmy się “uwieść” pszczelemu bogactwu. Miód, pyłek, pierzga, mleczko czy wosk od dawna znane są w naszych domach i szeroko wykorzystywane na wiele różnych sposobów. My jednak zainteresowaliśmy się czymś, co w pierwszej chwili wydaje się być tym najmniej przyjaznym produktem, z całego wachlarza pszczelich zasobów. Zainteresowaliśmy się….

…JADEM PSZCZELIM

O ile pieczenie swędzenie czy mrowienie w miejscu w którym użądliła nas pszczoła nie jest ani trochę miłym doznaniem, o tyle zastosowanie jadu pszczelego do odmłodzenia, nawilżenia i polepszenia ogólnej kondycji naszej skóry, brzmi już bardzo ciekawie, czyż nie? Im więcej dowiadywaliśmy się o niezwykłych właściwościach jadu pszczelego i zawartej w nim melitynie, tym klarowniejsza stawała się w naszych głowach wizja tego, w jakis posób będziemy się nim dzielić. Tak powstała marka Apigenroyal! Nasz pomysł na wykorzystanie jadu pszczelego, w kosmetykach do pielęgnacji, zarówno w profesjonalnych produktach gabinetowych jak i w kosmetykach do codziennego stosowania w domowym zaciszu, spotkał się z bardzo dużym uznaniem. Wyrazem tego uznania, było zdobycie trzeciego miejsca w konkursie start-upów w 2017 roku, podczas III edycji programu akceleracyjnego MIT (Massachusetts Institute of Technology) Enterprise Forum Poland. Nie tylko ze względu na unikatową metodę pozyskiwania jadu od pszczół, a robimy to tak, że ani jedna pszczoła nigdy na tym nie ucierpiała, ale również, ze względu na unikatowe właściwości melityny – głównego składnika aktywnego w jadzie pszczelim – oraz jego działania na skórę.

Więcej informacji o jadzie pszczelim i jego działaniu na skórę znajdziesz na naszym blogu. A gdy już będziesz wiedzieć dlaczego tak bardzo warto jest korzystać z jadu pszczelego w pielęgnacji skóry – zajrzyj też tutaj aby dowiedzieć się więcej na temat działania naszych kosmetyków. Zapraszamy serdecznie.

Leszek i Mateusz  z               Apigenroyal.com

mówią o nas

certyfikaty

podziel się, polub, udostępnij

czekamy na Ciebie

Odezwij się